Opublikowany przez: Joanna P. Redakcja 2018-04-20 11:19:35
Autor zdjęcia/źródło: Co robić w Warszawie z dzieckiem?, mat.prom., Pixabay
Mieszkacie w stolicy i zastanawiacie się, co robić w Warszawie z dzieckiem w najbliższy weekend ? Łazienki już były, Kopernik też to może tym razem odwiedzicie zwierzaki w warszawskim ZOO? Jeśli odwiedzacie Warszawę po raz pierwszy i zupełnie nie macie pojęcia, jak sensownie wykorzystać czas, warto zapoznać się z naszym zestawieniem najfajniejszych miejsc w Warszawie. Są miejsca, gdzie można odpocząć wśród zieleni, zwolennicy aktywnego spędzania czasu także coś wybiorą dla siebie, a rodziny z maluszkami będą mogły spokojnie dostosować plan wycieczki do wieku dzieci.
fot. Muzeum Warszawskiej Pragi mat. prom
Położone w centrum warszawskiej Pragi, współtworzone przez lokalnych mieszkańców Muzeum Warszawskiej Pragi oferuje szerokie spektrum aktywności. Muzeum kieruje swe działania nie tylko do mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy, ale całego miasta i turystów.
Dzieci w Muzeum są traktowane wyjątkowo. Na zajęcia muzealne przybyć mogą rodzice z maluszkami w wieku od 0-2 lat. Do nieco starszych dzieci skierowane są tematyczne warsztaty i wycieczki, ze szczególnym uwzględnieniem historii warszawskiego ZOO, które w 2018 roku obchodzi 90. urodziny!
Z okazji 90. rocznicy warszawskiego ZOO Muzeum Warszawskiej Pragi przygotowało specjalną wystawę.
Jak wyglądało warszawskie ZOO 90 lat temu? Dowiecie się tego ze starych fotografii, które są do obejrzenia w ramach wystawy poświęconej historii warszawskiego ZOO>>. Na dzieci czeka wspaniała niespodzianka. Jest nią niezwykła wystawa, dzięki której znajdziecie się ze zwierzętami w dżungli, jednak takiej bezpiecznej, gdzie wszystkiego można dotknąć, a groźne zwierzęta pogłaskać. Częścią wystawy są także pokazy 6 filmów poświęconych 6 gatunkom zwierząt, które dla uatrakcyjnienia odbioru są po trosze animowane.
Wystawa będzie czynna od 18.04 do 16.09.2018 r. i towarzyszyć jej będą liczne wydarzenia połączone z warsztatami min. "Wycinam zoo" i "Maskę zakładam".
Więcej o wystawie przeczytasz na FB tutaj>>
fot. Pixabay tnamd
Niezależnie od obchodów urodzin, warszawskie ZOO zaprasza do odwiedzin. Egzotyczne zwierzęta, które większość dzieci widzi jedynie dzięki wizycie w takim właśnie miejscu robią na najmłodszych niesamowite wrażenie. Zobaczyć żywe zwierzę po obejrzeniu go w książce lub telewizji to zupełnie inna historia. Niejeden maluch z zapartym tchem patrzy na groźnego tygrysa, a długość szyi żyrafy zaskakuje nie tylko dzieci.
Warto także pamiętać, że położony na dużej przestrzeni, wśród drzew i bogatej roślinności teren warszawskiego ZOO jest idealnym miejscem do rodzinnych spacerów. Miłośnicy zwierząt mogą spędzić w ZOO wiele godzin, a i tak będą narzekać, że nie zdołali zobaczyć wszystkiego.
Dom Zagadek to 6 tematycznych pokoi z zagadkami. Możecie między innymi przenieść się do świata gier Mario, Pac-Man; wylądować na bezludnej wyspie; pomóc dokończyć kosmiczną Podróż czy wejść do tajemniczego pokoju w którym nie wiadomo co się dzieje. W środku czekają na Was zagadki oraz niesamowite rozwiązania wymagające kreatywności, pomysłowości, spostrzegawczości a czasami nawet nieco sprytu. Na wszystko macie 60 minut.... :)
Dom Zagadek to jeden z pierwszych i największych miejsc z pokojami zagadek w Warszawie. Wszystkie pokoje zagadek są nastawione na pozytywną rozrywkę, bez elementów strachów czy grozy a jego scenariusze są dostosowywane do wieku graczy. Zostało to docenione nagrodami: Centrum Rozrywki Roku oraz Grand Prix Warszawskiej Rodzinki Roku za miejsce przyjazne dzieciom.
Więcej informacji na stronie: domzagadek.pl
Poza grą w pokojach zagadek, w Domu Zagadek możecie:
- zorganizować urodziny dla dzieci
- wynająć salkę na urodziny
- wynająć fotobudkę
- skorzystać z animatora dla dzieci
fot. Pixabay erwin66as
Wydaje się niemożliwe, by być w stolicy i nie odwiedzić Pałacu Kultury. Przede wszystkim warto wybrać się na taras widokowy położony na XXX piętrze budynku, skąd rozciąga się niepowtarzalny widok na miasto, a i sama wysokość (114 metrów), na której przy tej okazji się znajdziecie robi niezapomniane wrażenie. Nasz pierwszy drapacz chmur i do tej pory najwyższy budynek w Polsce to w Warszawie instytucja. Poza wizytą na wysokościach oferuje także inne atrakcje.
Pałac Kultury i Nauki ma wraz z iglicą 237 m i liczy sobie 44 pietra.
Budynek Pałacu Kultury i Nauki można zwiedzać, a na terenie obiektu znajdują się również kino, teatr, i kawiarnie, odbywają się wystawy i koncerty, a także mieści się słynny na całe miasto basen, na którym uczyły się pływać całe pokolenia młodych Warszawiaków. W przestrzeniach Pałacu Kultury można także organizować imprezy.
fot. Pixabay piotrgorzko
To jedno z obowiązkowych miejsc do odwiedzenia w stolicy, szalenie popularne miejsce wśród Warszawiaków szczególnie, gdy zaczyna robić się ciepło. Muzeum Łazienki Królewskie to kompleks pałacowo-ogrodowy, gdzie można wybrać się na spacer i zwiedzanie.
Czy wiecie, że na terenie obecnych Łazienek istniał w XVII w. pawilon zwany Łazienką. Stąd dzisiejsza nazwa obiektu.
Na terenie parku znajdują się obiekty do zwiedzania np. popularny Pałac na Wyspie, Stara Oranżeria i Amfiteatr a także cztery przepiękne ogrody (Królewski, Romantyczny, Modernistyczny i Chiński), które zachęcają do spacerów całymi rodzinami. Wiosną i latem pod Pomnikiem Chopina można w luźniej atmosferze, siedząc z dziećmi na kocyku wysłuchać koncertu na światowym poziomie. Warte uwagi są organizowane w weekendy spacery z przewodnikiem, dzięki którym można nie tylko odbyć tytułowy spacer, ale także zobaczyć wybrane obiekty i poznać anegdoty i ciekawostki. Z pewnością każdy maluch chętnie dowie się podczas takiego spaceru, ile wiewiórek zamieszkuje w Łazienkach.
fot. Centrum Nauki Kopernik mat.prom
O charakterze tego miejsca trudno jest mówić jednoznacznie. Z pewnością Centrum Nauki Kopernik jest faktycznie Centrum Nauki i to przez duże N. To miejsce, w którym każde dziecko pokocha naukę, bo podana jest w fantastyczny, ciekawy i zabawowy sposób dostosowany do wieku pociechy. Centrum Nauki w najlepszy z możliwych sposobów edukuje poprzez zabawę i jedynie zabawę. Nie ma mowy o nudnych wystawach, na których dzieciom nie wolno niczego dotykać. W Koperniku, wręcz trzeba dotykać, próbować i doświadczać.
Centrum jest podzielone na wystawy, laboratoria, pokazy i warsztaty dla dzieci oraz dorosłych. Każdy może wybrać coś zgodnego z zainteresowaniami.
Od maja do października na dachu Centrum pochodzicie po ogrodzie pomysłowo zaplanowanymi alejkami wśród roślin. Miejscem, które także ożywa podczas letnich miesięcy jest znajdujący się na zewnątrz Park Odkrywców. Te atrakcje są bezpłatne.
fot. Pixabay Arcaion
To miejsce stało się już kultowe. Warto dodać, że na Stadion Narodowy w Warszawie wybrać się mogą całe rodziny, nie tylko fani piłki nożnej i również niekoniecznie na mecz. Dlaczego? Bo Stadion robi ogromne wrażenie nawet bez murawy pełnej piłkarzy.
Przez cały rok na Stadionie Narodowym odbywają się liczne koncerty i imprezy. Mogą to być wyścigi samochodowe, zawody sportowe, zimą są to lodowiska i lodowa górka. Stadion żyje w weekendy nawet bez rozgrywanych meczy. Dojeżdżając do stadionu nie trzeba się martwić o problem z parkowaniem, bo parking udostępniony na błoniach stadionu jest bardzo duży. Dotrzeć można tu także tramwajem, autobusem i kolejką miejską.
fot. Pixabay Robert_z_Ziemi
O ile mieszkańcom Warszawy metro wydaje się czymś oczywistym, to wielu niekorzystających na co dzień z tego środka komunikacji z pewnością zabierało swoje pociechy na przejażdżkę podziemnym pociągiem. Dlatego turystom dużym i małym polecamy zwiedzanie Warszawy tym środkiem lokomocji.
Korzystać z metra można na podstawie biletu komunikacji miejskiej, jednorazowego lub czasowego.
Wprawdzie nie dojedziecie podziemnym pociągiem w każde miejsce, ale w większość położonych w okolicy centrum owszem. Poza tym wrażenie malucha pierwszy raz podróżującego metrem jest bezcenne. Dlatego gwarantujemy, że nie będzie to atrakcja jednorazowa.
fot.FlySpot mat.prom
Twoje dziecko marzy o lataniu? Teraz możecie zrealizować jego pragnienie i odwiedzić FlySpot. Tunel aerodynamiczny, bo o nim mowa, to miejsce, gdzie spełniają się sny, gdzie można unieść się nad ziemią i zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości. Dzięki takiej atrakcji choć przez chwilę można poczuć wyjątkową wolność i niezależność. FlySpot oferuje loty w tunelu aerodynamicznym w wielu pakietach, w zależności od wieku i ilości odbytych wcześniej "lotów" w tunelu. Można także wybrać pakiety rodzinne.
Jeden lot z pakietu dla początkujących to odpowiednik jednego skoku ze spadochronem z 4000 metrów!
Poza samym lotem kwota, którą płacimy za pakiet obejmuje także:
FlySpot oferuje również loty symulatorem Boeinga 737 za sterami maszyny w kilku pakietach - od początkujących do pilotów.
fot. Pixabay dreamsmakers
Zwiedzając Warszawę warto odwiedzić Stację Muzeum. To miejsce nie tylko dla małych i dużych chłopców. Stacja Muzeum to nowa nazwa dawnego Muzeum Kolejnictwa. W niewielu muzeach można zobaczyć eksponaty w imponujących, bo rzeczywistych rozmiarach. Na Stacji Muzeum macie szansę naocznie poznać historię kolejnictwa dzięki ekspozycji zewnętrznej w ramach wystawy stałej czyli podziwiać autentyczne pociągi na torach.
Ekspozycja wewnętrzna mieszcząca się w dawnym budynku dworca Warszawa Główna Osobowa mieści wystawę stałą i wystawy czasowe. W ramach wystawy stałej można podziwiać piękne makiety pociągów z różnych okresów (min. modele parowozów, lokomotyw spalinowych i elektrycznych oraz wagonów pasażerskich i towarowych), poznać historię kolejnictwa w Polsce i na świecie, obejrzeć eksponaty historyczne (mundury kolejarzy, sprzęt np. semafory i zegary dworcowe, rozkłady jazdy i bilety itd.).
Wystawy czasowe poza budynkiem Stacji Muzeum z reguły rozrzucone są po wielu miejscach w Warszawie i okolicach, aktualna lista zawsze znajduje się na stronach Muzeum.
Stacja Muzeum proponuje także lekcje muzealne, warsztaty i spotkania tematyczne różnym grupom odbiorców. Wszystkie lekcje muzealne proponowane przez Stację Muzeum dostosowane są do osób niepełnosprawnych.
fot. Pixabay thedanw
Dzieci lubią śpiewać, podrygiwać i słuchać muzyki. Muzyka klasyczna nie dla maluchów? Dlaczego? W Warszawie stworzono miejsce dedykowane specjalnie małym melomanom. Nie obawiajcie się, to nie sala koncertowa, gdzie szkrab będzie miał siedzieć grzecznie na krzesełku i wytrzymać w skupieniu cały koncert. Wszyscy wiemy, że nie jest to możliwe. Smykofonia to projekt przyjazny malcom, gdzie warunki dostosowano do wieku słuchaczy i nikt nie będzie się obrażał na rodziców podrygującego bobasa, który dekoncentruje pozostałych melomanów. Wiecie dlaczego? Bo takich "zasłuchanych" dzieci jest na koncercie mnóstwo, a ich widok bardzo cieszy wykonawców, którzy przemieszczają się pomiędzy melomaluszkami i także podrygują.
Mozart, Dvorak, Musorgski - takich wielkich kompozytorów mogą słuchać właściciele misiów, smoczków i pieluszek. Warto odwiedzić Smykofonię jeśli lubicie słuchać muzyki i jeśli chcecie rozkochać w niej swoje pociechy. Tam można przyjść z niemowlakiem.
Smykofonia służy rozwojowi muzykalności najmłodszych, adresowana jest do dzieci 0-5 lat.
Koncerty w ramach Smykofonii są organizowane w różnych miejscach w stolicy. Adresy i terminy dostępne na tronie internetowej projektu.
fot. Pixabay paulakosinska0
Nie tylko dzieci uwielbiają pluskać się w fontannach. Lubimy przy nich siedzieć licząc na przyjemną, chłodną bryzę w upalny letni dzień. Odwiedzając Warszawę trudno oprzeć się i nie odwiedzić Parku Fontann, który kusi ogromną ilością wzbijającej się w powietrze wody. Samo przebywanie przy fontannach daje miłe orzeźwienie, a dodatkowo można trafić na specjalny pokaz.
Od maja do września w każdy piątek i sobotę w godzinach wieczornych można oglądać bezpłatne pokazy multimedialne w Parku Fontann. Widowiska są urozmaicone laserami i dużą ilością reflektorów LED, co daje niesamowite efekty po zapadnięciu zmroku.
Od niedawna Park Fontann oferuje pokazy także zimą. Ponieważ zagrożenie mrozem nie pozwala na wypuszczanie z dysz wody, pokazy odbywają się z pomocą światła i dźwięku. Minionej zimy, gdy pierwszy raz w Parku Fontann zatańczyły do muzyki światła zamiast wody, fontanna główna mieniła się kolorami tęczy niczym animowana rzeźba.
fot. Pixabay ddouk
Dla kochających słodycze czyli prawie wszystkich! Oszałamiający słodki zapach, piękne kolory, a wszystko naturalne i jadalne. W Manufakturze Cukierków aż kręci się w głowie od tych zapachów. Najważniejsze jednak, że można przyjść z dziećmi na warsztaty, podczas których pociechy same stworzą zakręcone cukierki i lizaki. Byliście kiedyś na równie słodkich i przyjemnych warsztatach?
Dzieci uczą się jak wygląda proces tworzenia słodyczy od momentu wylewania gorącego karmelu do dodania barwników i skręcenia gotowego produktu. Cały proces tworzenia słodkości odbywa się ręcznie.
Na warsztaty nie trzeba się zapisywać, wystarczy pojawić się Manufakturze przed pełną godziną i razem z dziećmi wziąć udział w najsłodszych warsztatach na świecie. Z warsztatów wychodzicie z własnoręcznie stworzonymi słodkościami.
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Stokrotka 2018.10.02 19:02
Jest dużo fajnych miejsc.. oby tylko czasu wystarczyło.. można chodzić i oglądać tyle fajnych miejsc. W ostateczności iść na lody czy do kina.
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.